Kosmetyki do opalania na lato

kosmetyki do opalania

Jak uzyskać zdrową opaleniznę?

Jak uzyskać zdrową opaleniznę?

Kiedy zbliża się sezon letni, zaczynamy odsłaniać coraz większą powierzchnię skóry, nosząc krótsze ubrania. Wychodząc na zewnątrz, liczymy, że złapiemy promienie słoneczne i wrócimy z delikatnie przybrązowioną skórą. Marzy nam się równa i zdrowo wyglądająca opalenizna, która doda nam uroku, a nie nieestetyczne i szkodzące zdrowiu poparzenia. Co zatem zrobić, aby satysfakcjonowała nas uzyskany kolor skóry?

Właściwa pielęgnacja

Do opalania dobrze jest się solidnie przygotować. W okresie, gdy wystawiamy swoją skórę na działanie promieni słonecznych, pielęgnacja odgrywa szczególnie istotną rolę. Dzięki niej możemy zmaksymalizować efekty i zadbać o dłuższe utrzymywanie się koloru.

Właściwe nawilżanie skóry i odżywianie jej za pomocą kosmetyków, które docierają w jej głębokie warstwy, to dobra praktyka, którą zaleca się stosować codziennie. Dobór produktów posiadających szereg składników aktywnych o silnym działaniu nawilżającym i ujędrniającym może przynieść doskonałe rezultaty. Jeśli natomiast widzimy, że skóra jest wyjątkowo wrażliwa i skłonna do podrażnień oraz przesuszeń, możemy postawić na kosmetyki dermatologiczne, o szczególnej skuteczności.

Przyspieszanie opalania

Oprócz samego dbania o skórę, która, będąc w odpowiedniej kondycji, lepiej przyjmuje opaleniznę i zdrowo się prezentuje, możemy również wspomóc sam proces opalania.

Kosmetyki do opalania do kupienia stanowią świetne rozwiązanie dla osób, którym bardzo zależy na uzyskaniu świetnych efektów. Olejki, spraye oraz kremy mogą nie tylko zawierać wysoki filtr, dzięki któremu niwelujemy negatywny wpływ ostrego promieniowania, ale także mieć w sobie kompleks składników przyspieszających uzyskanie pożądanych efektów. 

Wiele osób decyduje się również na wybór balsamu brązującego, który szybko nadaje skórze ciemniejszego odcienia. Trzeba jedynie pamiętać o równomiernej aplikacji, by nie wytworzyły się smugi i ciemniejsze plamy. Niektóre z balsamów nadają się także do stosowania nie tylko na ciało, lecz również na twarz.