Kosmetyki do opalania na lato

kosmetyki do opalania

Kosmetyki do opalania – dlaczego należy ich używać?

Kosmetyki do opalania – dlaczego należy ich używać?

Kosmetyki do opalania to produkt dla wszystkich. Zarówno mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. Dotyczy to nie tylko osób, które szybko się opalają, ale też tych, którzy trudniej łapią promienie słoneczne. Ważne jest, aby pamiętać, że skóra uszkadza się przez ekspozycję na słońce. W tym artykule podzielimy się informacjami na temat kosmetyków do opalania.

W jakiej ilości nakładać kosmetyki do opalania?

W celu uzyskania pełnej ochrony o szerokim spektrum działania, powinno się nałożyć minimum 30 g produktu na ciało. To 1/10 z 300 gramowej butelki kosmetyku. Większość osób używa mniej, niż połowy tej ilości. W efekcie skutkuje to zmniejszoną ochroną przeciwsłoneczną. Zważając na to, że kosmetyki do opalania należy reaplikować, czteroosobowa rodzina powinna zużyć podczas całego dnia na słońcu jedną butelkę takiego kosmetyku. 

Czy można używać kosmetyków do opalania z zeszłego roku?

Dermatolodzy zalecają stosowanie takich kosmetyków codziennie, gdy wychodzimy na zewnątrz, nie tylko podczas opalania się. Dotyczy to szczególnie twarzy. Jeśli nakładamy filtr przeciwsłoneczny codziennie w odpowiedniej ilości, butelka nie wystarczy na tak długo. Jeśli znajdziesz w swoim domu opakowanie kremu przeciwsłonecznego, który leży nieużywany dość długo, pamiętaj: 

– zgodnie ze wszelkimi normami filtry przeciwsłoneczne powinny zachować swoją skuteczność przez co najmniej trzy lata od daty produkcji

– jeśli data przydatności z opakowania upłynęła, wówczas produkt należy wyrzucić

– jeśli kupujesz krem z filtrem bez daty ważności, zapisz sobie butelce datę zakupu, by wiedzieć, kiedy go wyrzucić

 – każda wyraźna zmiana koloru i konsystencji kosmetyku oznacza, że należy kupić nowy krem

Czy stosowanie kremów z filtrem ograniczy wchłanianie witaminy D? 

Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych może zmniejszyć wchłanianie się i produkcję witaminy D. Nie dzieje się to jednak w znacznym stopniu. Jeśli masz obawy, że nie otrzymujesz wystarczającej ilości witaminy D, powinno się porozmawiać z lekarzem o suplementacji tej witaminy. Dzięki temu organizm będzie otrzymywał witaminę D bez ryzyka zachorowania na raka skóry.